گروه بندی بخش اخبار
مطالب مرتبط
گزارش روز اول از سفر استاد اختریان به استان خراسان جنوبی
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه 14 مرداد 1395
  • تعداد بازدید:263

بسم الله الرحمن الرحیم

امام جواد (عليه السلام) می فرمایند:


«من زارَ قبرَ عمَّتي بِقُم فَلَهُ الجَنَّهُ؛ کسي که قبر عمه ام را در قم زيارت کند، بهشت براي او است».

(بحار الانوار، ج48، ص316)

گزارش روز اول

چهار شنبه 13مرداد ماه 95

استاد اختریان راس ساعت هفت بعد ازظهر با سخنرانی در حوزه علمیه جعفریه شهرستان سرایان برای طلاب تثبیتی نکاتی در رابطه با تغذیه سالم توسل به اهل بیت علیهم السلام و عواملی که باعث موفقیت طلبه میشود را بیان کردند و در آخر کتاب مزاج شناسی صنفی طلاب نوشته شده توسط استاد اختریان مورد استقبال طلاب قرار گرفت.

جلسه دوم

در جلسه دوم استاد اختریان نماز مغرب و عشاء را در مسجد جامع سرایان به جماعت خواندند و بعد از نماز سخنرانی برای عموم مردم را شروع کردند که تا یک ساعت به طول انجامید ازجمله نکاتی که در این جلسه بیان شد این بود که جناب استاد در ابتدا سخنانی در رابطه با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و دهه کرامت بیان کردند سپس روشهای  تغذیه سالم بر مبنا ءآیات و روایات اهل بیت علیهم السلام را بیان داشتند ؛ همچنین توضیحاتی درباره سخن مقام معظم رهبری در رابطه با طب سنتی اسلامی و... بیان داشتند . و در آخرکتاب های استاد  به نمایش در آمد که موجب استقبال مردم واقع شد.

جلسه سوم سخنرانی استاد راس ساعت 22 در هیئت زینبیه را شروع گردید که به مدت 45 دقیقه به طول انجامید استاد اول سخنرانی را در رابطه با ولادت حضرت معصومه و دهه کرامت  شروع کردند و بعد در رابطه با سبک زندگی اسلامی ودرمان بیماریها با طب سنتی اسلامی نکاتی را بیان نمودند.

از جمله نکات جالب این مراسمات در اولین روز آن ؛ این بود که استقبالی پرشور از آثار و تألیفات حضرت حجت الإسلام سید حمید رضا اختریان خراسانی به عمل آمد.

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

ارسال دیدگاه