گروه بندی بخش اخبار
مطالب مرتبط
گزارش روز اول از سفر دوم استاد اختریان به استان کهگیلویه و بویر احمد( دهدشت)
  • تاریخ انتشار: جمعه 2 مهر 1395
  • تعداد بازدید:230

پنج شنبه 1395/7/01

گزارش روز اول سفر حجت الاسلام سید حمیدرضا خراسانی به استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان دهدشت

استاد اختریان به محض رسیدن به شهرستان دهدشت سریعا خود را به مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب سلام الله علیها رسانده و جلسه اول از کلاس مزاج شناسی را برگزار کردند.

استاد بیان داشتند به خاطر سنگینی مطالب مزاج شناسی ابتدا یکسری مقدمات را برای آماده شدن ذهن افراد و حضار شرکت کننده در کلاس درس بیان داشتند.

اهم مطالبی که استاد در جلسه اول بیان کردند عبارتند از اینکه:

مقدماتی از طب اسلامی جهت آشنایی افراد با طب اسلامی و سنتی و فرق سه نوع طب موجود با همدیگر داشتند

سپس ایشان یک سری مطالب از طب اسلامی سنتی را بیان کردند اعم از اینکه ؛ شیوه صحیح حمام رفتن، علل ریزش مو، راه های شناسایی کم خونی ، ضرورت مزاج شناسی و تاثیر آن در زندگی انسان ها

بعد از بیان این مطالب استاد ارجمند مقدماتی از مزاج شناسی و آموزش  عناصر اربعه (آب ، خاک ، باد ، آتش) ؛ و اینکه به تعداد افرادی که در روی کره زمین است مزاج وجود دارد بیان کردند.

پس از پایان کلاس ، استاد اختریان بعد از قرائت نماز مغرب و عشاء در مدرسه علمیه به سمت شهر چرام حرکت کرده و در مجتمع آموزشی دارالفنون جلسه اول از مباحث گیاه شناسی را برگزار کردند.

مباحثی که در جلسه اول مطرح شد موارد کاربردی گیاهان در بیماری های مختلف بود که اولین بیماری مورد بحث ، بیماری های پوست و مو بود

از جمله عوامل تاثیر گذار بر پوست ، فشار خون ، کم خونی ، قند و... در پایان جلسه راه های درمان هر کدام این بیماری ها را هم بیان کردند.

 

 

 

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

ارسال دیدگاه