گروه بندی بخش اخبار
مطالب مرتبط
گزارش روز سوم سفر استاد اختریان به دهدشت
  • تاریخ انتشار: چهار شنبه 7 مهر 1395
  • تعداد بازدید:182

گزارش روز سوم سفر استاد گرانقدر حجت الاسلام اختریان خراسانی به شهرستان دهدشت – چرام

شنبه 1395/07/03

جلسه سوم کلاس مزاج شناسی در حوزه علیمه حضرت زینب سلام الله علیها رأس ساعت 15 و 30 دقیقه برگزار گردید.

مهم ترین مطالبی که استاد عزیز بیان داشتند ادامه مباحث سته ضروریه یا همان ضروریات شش گانه بود ؛ و اینکه اینها از جمله لوازمی است که بدن انسان بدان نیاز دارد و تا این موارد به طور مناسب در جای خویش قرار نداشته باشد بدن انسان رو به بیماری حرکت کرده.

پس از اتمام این فصل از سخنرانی استاد ، در قسمت دوم مطالبی در رابطه با ارکان اربعه که شامل آتش ، خاک ، هوا و آب می باشد را بیان داشته و درباره هر یک توضیحاتی را برای علاقه مندان دادند.

مهمترین عاملی که استاد در این مبحث بیان داشتند اینست که روح معنوی قادر است به امر خداوند متعال بر خواص ارکان اربعه تأثیر گذاشته و در مواردی مقتضیات ارکان را سلب نموده یا تغییر داده و فعل و انفعالاتی جدید را ایجاد نماید.

پس از اتمام کلاس استاد عزیز به ویزیت بیماران آن منطقه پرداخته و بعد از آن سریعا به سمت چرام حرکت کرده  تا جلسه سوم کلاس گیاه شناسی را در موسسه دارالفنون برگزار کنند.

جلسه سوم کلاس گیاه شناسی در ساعت 19 برگزار گردید .

مطالبی که استاد در جسه بیان کردند شامل مباحثی پیرامون:

 ادامه بیماری هایی که مخصوص زنان است و راه های درمان آنها

مطالبی که مخصوص نوزادان هست اعم از فصل ، ماه و روز بارداری ؛ آمادگی پدر و مادر برای فزرند دار شدن ؛ نوع تغذیه در زمان قبل از بارداری ، موقع بارداری و بعد از آن ؛ چگونگی تشخیص سردی و گرمی شیر مادران و.... و برای هر کدام از این موارد راه های درمان و چگونگی استفاده گیاهان دارویی برای درمان آنها بیان کردند.

در ادامه نیز پس از پایان کلاس به ویزیت عده زیادی از بیماران پرداختند.

تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

ارسال دیدگاه